fbpx

Zostań Mecenasem!

Dziś zapraszamy Ciebie i Twoją firmę/markę do skutecznego wspierania Pacjentów chorujących na chłoniaki, czyli nowotwory krwi.

WIEDZA

SPOŁECZNOŚĆ

WSPARCIE

Zostań
Mecenasem tej ważnej i efektywnej inicjatywy!

“Dziękuję wszystkim którzy ze mną byli w tym ciężkim czasie, a wszystkim którzy walczą, życzę siły. Kiedy życie rzuca nam kłody pod nogi - zamiast się o nie przewracać - trzeba się nauczyć przeskakiwać nad nimi i iść do przodu!” ​

Wdzięczny Pacjent

Rocznie na chłoniaki zapada ponad 10 000 osób, a wiele z nich zmaga się z chorobą latami i potrzebuje naszego wsparcia, wiedzy, zrozumienia. Potrzebują także, by ktoś zawalczył dostępność w Polsce nowoczesnego i innowacyjnego leczenia, które jest udziałem Pacjentów w Europie, w tym Bułgarii czy Rumunii.

Działamy od września 2019 roku i w tym czasie:

A plany mamy znacznie ambitniejsze!

 • uruchomiliśmy potężny serwis www.chloniak.org

  z liczbą 6-10 tys. wizyt miesięcznie

 • zbudowaliśmy trzon Społeczności NiePochłoniętych,

  która rośnie w tempie 40 os/tydzień

 • organizujemy regularne sesje z wybitnymi specjalistami

  którzy nie tylko omawiają dany temat, ale także odpowiadają na pytania

 • zorganizowaliśmy spotkania online z psychologiem

  trenujące radzenie sobie ze stresem w chorobie

 • odpowiedzieliśmy na niemal tysiące pytań

  skierowanych do nas przez Pacjentów

Pacjenci oraz ich rodziny to ogromna rzesza ludzi.

Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie pomóc im przejść przez chorobę, dając wiedzę, wsparcie emocjonalne i miejsce, gdzie mogą na siebie, na nas i na Ciebie liczyć! A potem razem głośno domagać się leczenia wg europejskiego standardu. 

Aby budować i wspierać tę Społeczność, potrzebujemy Mecenasów o wielkim sercu! 

Model współpracy

DOPASUJEMY ODPOWIEDNI PAKIET DZIAŁAŃ JAKO PODZIĘKOWANIE DLA TWOJEJ FIRMY/MARKI

Możesz działać razem z nami na podstawie jednej lub cyklicznych wpłat.

ZAINTERESOWANE FIRMY PROSIMY O KONTAKT

kontakt@chloniak.org

WPŁATY NA KONTO FUNDACJI​

BANK BNP PARIBAS
52 1600 1462 1880 6351 0000 0001

Do czego Cię zapraszamy?

“Strach. To pierwsze, co czujesz, rozpoczynając walkę o swoje życie i zdrowie. Tym bardziej jeśli nie wiesz co Cię czeka. Chemioterapia, radioterapia, porzucenie swojego dawnego życia na rzecz choroby. To wszystko przytłacza.”

Wojtek, 23 lata

Żeby minął strach, potrzebne są wiedza i wsparcie. Wtedy jest przestrzeń na podjęcie walki z chorobą. Razem możemy tą przestrzeń tworzyć i realnie pomóc.

Wiedza.

Dla Pacjentów, których wspieramy walka z chorobą jest łatwiejsza, gdy wiedzą, czego się spodziewać. Od tego zaczęliśmy. Przygotowaliśmy ten obszerny serwis informacyjny na bazie wiedzy jednych spośród najlepszych specjalistów w kraju o międzynarodowych doświadczeniu, którzy stworzyli naszą Fundację. Opowiedzieliśmy o wszystkich krokach w walce z chłoniakiem, a dziś strona www.chloniak.org odwiedzana jest miesięcznie przez prawie 10 000 użytkowników. Tak, chcemy, by docierała do wszystkich, którzy potrzebują tej wiedzy – pacjentów, ich rodzin i przyjaciół oraz personelu medycznego.

Wsparcie.

Tworzymy ogólnopolską społeczność NiePochłoniętych – osób, które zmagają się z chłoniakiem i wzajemnie się wspierają. To grupa cudownych ludzi, którzy codziennie, odważnie pokonując bezradność, podejmują trudną walkę i… mają siebie nawzajem. Zadbaliśmy, aby grupa mogła liczyć na aktywność specjalistów hematoonkologów, psychologa, dietetyków, moderatorów, by była źródłem również rzetelnej wiedzy. Koronawirus chciałby nam pokrzyżować plany, ale nic z tego. Działamy on-line. Dołącza do nas około 40 osób tygodniowo i razem z Tobą możemy sprawić, aby grupa NiePochłonięci – Pokonaj Chłoniaka działała jeszcze prężniej, służąc każdemu, kto potrzebuje wsparcia.

 Teraz razem z Mecenasami idziemy krok dalej!

Ponieważ naszym celem jest być blisko wszystkich, którzy potrzebują sił i wiedzy, by wygrać z chłoniakiem, dlatego:

 1. Rozpoczynamy budowanie małych, lokalnych grup. Chcemy być obecni przy każdym ośrodku hematoonkologicznym w Polsce.
 2. Zaczynamy również tworzyć interwencyjną pomoc psychologiczną dla Pacjentów, co w dobie epidemii jest szczególnie potrzebne Pacjentom! 

To będzie możliwe dzięki Twojemu wsparciu! Dzięki Twojej wpłacie możemy profesjonalnie działać i wspierać Pacjentów walczących z chłoniakami, którzy wraz z pojawieniem się Fundacji zyskali miejsce, w którym mogą liczyć na innych i siebie nawzajem.

“Miałam 29 lat, męża, 9 miesięczne dziecko i pełno planów na przyszłość. Podejrzewając, że są to zwykłe tłuszczaki, zrobiłam USG które wykazało powiększone węzły chłonne. Rozpoczęła się diagnostyka. Szukano różnych chorób, ale biopsja przyniosła konkretne wiadomości. Chłoniak grudkowy. (...) Przyszedł ból, niepewność, strach.”

Anna, 29 lat

Od czego się zaczęło?

Fundatorami Fundacji są prof. dr hab. n.med. Wojciech Jurczak oraz dr hab.n.med Monika Długosz-Danecka prof. NIO-PIB, którzy całe swoje życie poświęcili Pacjentom z chłoniakami i są współautorami badań wprowadzających innowacyjne leczenie. 

Dziś wspierani przez grono współpracujących z Fundacją specjalistów, mają możliwość prowadzenia tej bardzo wartościowej i mamy nadzieję coraz szerszej działalności dla Pacjentów z chłoniakami. Rozumiemy trudności związane z leczeniem! I dlatego powołaliśmy Fundację, dlatego powstała Społeczność NiePochłonięci.

“Ciepli, mili ludzie, którzy służą chęcią pomocy... dają nadzieję i wsparcie... a tego w obliczu choroby najbardziej potrzeba, żeby zmusić do działania, żeby można było spojrzeć w przyszłość ... dziękujemy!”

Anna, 29 lat

Po co to robimy?

“W kwietniu rozpoczęło się leczenie. Pierwsza chemia i reakcja alergiczna na Rytuksymab. Zapamiętałam wtedy słowa lekarza widzącego moją panikę - „Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale dasz radę!” i te słowa towarzyszyły mi już do końca.(...)”

Anna, 29 lat

„Dasz radę!” Dzięki Tobie i zaangażowaniu Twojej firmy będziemy mogli dotrzeć z tym przesłaniem do jeszcze większej grupy Pacjentów, razem dawać nadzieję i realnie wspierać chorujących na chłoniaki i ich Rodziny. W tym wszystkim jest jednak coś więcej.

Leczenie chłoniaków jest w Polsce refundowane, ale koszty dodatkowe związane z leczeniem nie są małe, dlatego chcemy, aby działalność Fundacji była dla Pacjentów w pełni bezpłatna. Równa dla każdego. Nasze działania to wielkie serce i zaangażowanie Fundatorów, specjalistów i wolontariuszy, a także powstającego grona Mecenasów Fundacji. 

Aby rozwijać się dynamicznie, potrzebujemy zasobów finansowych Dlatego prosimy właśnie Ciebie o wsparcie rozwoju naszych działań, a działamy ambitnie i odważnie.

Komu pomagasz?

Pacjenci, którzy gromadzą się wokół Fundacji codziennie stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest chłoniak. Ich historie są pełne inspiracji, ale także strachu i obaw. Swoją historią podzielła się z Tobą m.in. Pani Kasia, która tocząc walkę z chłoniakiem, musiała jednocześnie wygrać z koronwirusem. Ela, Sławek, Ewa, Anna, Iza, Wojtek, Dominika, Joanna… także opowiadają o tym, jak walczą z chorobą. Ich historie możesz przeczytać tutaj.

Co możesz zrobić Ty, aby im pomóc? Zapraszamy Cię do grona Mecenasów którzy pomagają pacjentom odważnie pokonywać przeciwności w walce z chłoniakiem. 

Ustalmy plan współpracy i  finansowego zaangażowania na rzecz Fundacji Pokonaj Chłoniaka i razem stwórzmy regularne grupy wsparcia i pomoc interwencyjną dla NiePochłoniętych. Daj naszym pacjentom siłę do walki z chorobą!

W imieniu Pacjentów, Społeczności NiePochłoniętych i Fundatorów, serdecznie dziękuję!

Alicja Prochoń
dyrektor Fundacji Pokonaj Chłoniaka

CHCESZ BYĆ CZĘŚCIĄ TEJ IDEI I WSPIERAĆ PACJENTÓW WALCZĄCYCH Z CHŁONIAKAMI?

NAPISZ:
kontakt@chloniak.org

Dziękujemy, tym którzy wspierają Pacjentów z chłoniakami!

Print Friendly, PDF & Email