fbpx

ORGANIZATOR

DZIĘKI WSPARCIU

POD PATRONATEM:

pobrane

Wspieramy Twoją wewnętrzną siłę!

czyli, kiedy i jak zawalczyć o nadzieję i sens życia w walce z chorobą!
Co na to Twój organizm i jak mogą Ci pomóc specjaliści?

CYKL SESJI LIVE & WIEDZA & EKSPERCI

PORADNIK TAKŻE DLA NIEPRZEKONANYCH
DO PSYCHOONKOLOGII I PSYCHIATRII

Walka z chłoniakiem lub każdą inną chorobą nowotworową wymaga siły! Nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. I wszyscy o tym wiemy.

Podejmujemy zatem leczenie nowotworu i szukamy w sobie wewnętrznej energii, by stawić czoła działaniom niepożądanym, lękowi, by znaleźć w sobie nadzieję.

NIE!

To oznacza, że w Twoim ograniźmie zaczęły zachodzić (podobnie jak w wyniku nowotworu) złożone procesy biochemiczne, które zamykają Ci dostęp do Twoich pokładów energii i nadziei.

Dlatego, gdy zaczynają otaczać Cię trudne myśli, lęki, zaczyna uparcie brakować wiary w sens życia...

największą oznaką siły będzie kontakt z profesjonalstami, którzy posiadają wiedzę i kompetencje, by pomóc Ci odzyskać kontrolę nad Twoim życiem, emocjami i dostrzec światło nadziei!

Są to: psycholog-psychoonkolog i psychiatra.

W tym projekcie pokażemy Ci:

skąd się biorą emocje i myśli, JAK WPŁYWA NA NIE ORGANIZM I ODWROTNIE, CZYLI POZNASZ FIZJOLOGIĘ STRESU

NA CO MASZ WPŁYW, A KIEDY PROCESY FIZJOLOGICZNE W ORAGNIZMIE SĄ SILNIEJSZE OD TWOJEJ WOLI!

jak i kiedy pomoże Ci psycholog-psychoonkolog, a w którym momencie najlepszym wyborem będzie rozmowa z lekarzem psychiatrą

dlaczego czasem zażycie leku jest niezbędne dla poprawy nastroju, DOBREGO SNU i przywrócenia Ci siły!

Wszystko, co dobre, jest dla ludzi! Pozwól sobie pomóc!

mgr Paulina Zielińska – psycholog i psychoonkolog, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od lat pracuje z pacjentami onkologicznymi i ich bliskimi, aktualnie w Narodowym Centrum Onkologii w Krakowie, gdzie pełni też funkcje Koordynatora Zespołu Psychologów i Przewodniczącego Zespołu ds. Etyki. Naukowo zajmuje się zagadnieniami jakości życia pacjentów onkologicznych oraz wypalenia zawodowego lekarzy.

mgr Paulina Zielińska

WEBINAR 1

Gdy zaczyna brakować sił do walki z chorobą...

Jak rozpoznać u siebie objawy lęku i depresji. Co możesz zrobić sam, a kiedy należy udać się do specjalisty?

dr hab.n. med. Marzena Samardakiewicz prof. UML – specjalista psycholog kliniczny, profesor nadzwyczajny w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej UM w Lublinie, kierownik Zakładu Psychologii Katedry Psychospołecznych Aspektów Medycyny UM w Lublinie, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, konsultant Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Przewodniczącą Polskiej Pediatrycznej Grupy Psychoonkologów przy Polskim Towarzystwie Onkologii i Hematologii Dziecięcej.Członkini międzynarodowych grup badawczych w zakresie psychoonkologii, autorka książek edukacyjnych dla rodziców dzieci z chorobą nowotworową i młodych dorosłych. 

dr hab.n.med. Marzena Samardakiewicz prof. UML

WEBINAR 2

Dlaczego dobre myśli to też lekarstwo?

czyli, jak psychika wpływa na odporność organizmu i proces zdrowienia

dr hab.n. med. Robert Pudlo prof. SUM – To specjalista psychiatra, Przewodniczący Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wykładowca w wielu kursach doskonalących dla lekarzy psychiatrów i specjalizujących się w psychiatrii; dla lekarzy internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych konferencji naukowych (w tym w kilku jako organizator) oraz kilkunastu wieloośrodkowych krajowych i międzynarodowych programów badawczych. Autor lub współautor ponad 220 opublikowanych prac naukowych i doniesień zjazdowych.

dr hab.n.med. Robert Pudlo prof. SUM

WEBINAR 3

Gdy choroba spędza Ci sen z powiek...

czyli jak radzić sobie z zaburzeniami snu – co możesz zrobić sam, a kiedy należy udać się do specjalisty?

mgr Jan Gruszka – psycholog w trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, psychoonkolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od 2019 pracuje z pacjentami onkologicznymi i ich bliskimi, aktualnie w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Naukowo zajmuje się: psychoonkologią, zagadnieniami jakości życia pacjentów onkologicznych oraz komunikacją z personelem medycznym. Współpracuje jako dydaktyk z Uniwersytetem Adama Mickieiwcza w Poznaniu, Uniwersytetem Medycznym w Poznanu, Uniwersytetem SWPS, oraz SWPS w Jarocinie. Jest członkiem: Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-behawioralnej

mgr Jan Gruszka

WEBINAR 4

Nie taki diabeł straszny!

czyli jak wygląda konsultacja psychiatryczna/ psychoonkologiczna oraz pomoc interwencyjna

ORGANIZATOR

DZIĘKI WSPARCIU

Dotacja Fundacji DKMS, będąca elementem Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów, skierowana jest do organizacji pozarządowych działających na rzecz pacjentów walczących z nowotworami i chorobami układu krwiotwórczego: stowarzyszeń, fundacji, instytucji pożytku publicznego. W tym roku środki są przyznawane na inicjatywy i projekty obejmujące wsparcie psychologiczne dla pacjentów hematologicznych i ich bliskich.

POD PATRONATEM:

pobrane

Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

Portal hematoonkologia.pl

Print Friendly, PDF & Email