fbpx

Działamy dla Was

kto jest kim?

Fundacja powstała na bazie wiedzy Fundatorów i Zespołu Leczenia Chłoniaków. Są jej potrzebni także ludzie, którzy organizują jej pracę, rozwijają i pośredniczą w przykazywaniu ogromu wiedzy merytorycznej, a także wspierają Pacjentów w poza stricte medycznych obszarach!

dyrektor Fundacji

Kiedy późną wiosną 2019 roku dwoje wybitnych hematoonkologów zapytało, co mogą zrobić, żeby podzielić się swoją wiedzą z Pacjentami, którzy chorują na chłoniaka, wiedziałam, że to taki mało znany nowotwór krwi. Od nich dowiedziałam się, że przychodzi często po cichu do tysięcy Polaków rocznie. 

Użyłam najlepszych kompetencji, by rzucić się na nieznane wody. Na początku było to kolejne zawodowe wyzwanie… wyzwanie, który szybko stało się bijącymi sercami wielu ludzi. Kilka spośród tych serc zgasło, ale ich historia walki inspiruje mnie, by działać do końca. Od tego czasu poznałam niezwykle walecznych Pacjentów, którzy bardzo dzielnie zmagają się dzień w dzień z wielkim stresem, trudnym leczeniem, obawami o nawrót choroby. Dziś wspieram naszych Fundatorów w prowadzeniu Fundacji, sama wspierana przez grupę fantastycznych wolontariuszy, którym ze łzą wzruszenia DZIĘKUJĘ! 

Ze światem medycznym jestem związana od 2002 roku, zajmując się głównie budowaniem, a także treningiem relacji. Ukończyłam Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowo psychologię zarządzania, a także jestem certyfikowanym trenerem biznesu

Ukończył Psychologię na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu. W ramach studiów realizował specjalność kliniczną: psychologia zdrowia i choroby oraz psychoterapia zaburzeń psychicznych. Ukończył studia podyplomowe z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS, oraz Studium Interwencji Kryzysowej organizowane przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN (53/2020/sik). Posiada Certyfikat ukończenia szkolenia I stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania. Obecnie kształci się w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej.  

Podczas studiów był założycielem i wiceprzewodniczącym Koła Naukowego Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych „rak-OFF”. 

Od 2019 roku pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu psychoonkologii. Współpracuje ze stowarzyszeniami wspierającymi pacjentów takimi jak: Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię, Stowarzyszenie Afazja, Fundacja Pokonaj Chłoniaka i Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS. 

Interesuje się psychoonkologią, psychologią kliniczną, nalewkami i polską fantastyką.

mgr psycholog, psychoonkolog

moderator grupy NiePochłonięci

Chłoniaka DLBCL zdiagnozowano u mnie w 2017 r. Miałam wtedy 46 lat i ustabilizowaną sytuację zawodową. Diagnoza zwaliła mnie z nóg. Nie chciałam wierzyć w to, co usłyszałam. Poszukiwałam informacji  w internecie, a właściwie potwierdzenia, że nie jestem chora, że lekarze się pomylili. W trakcie wędrówki po stronach internetowych trafiłam na  wykład profesora Jurczaka, w którym padły słowa: „chłoniaka można wyrwać z korzeniami”.  Uczepiłam się tych słów jak deski ratunkowej. Skoro można, to znaczy, że będę zdrowa. 

Udało się. W kwietniu 2018 r. zakończyłam leczenie, a już w maju wdrapywałam się na Giewont. W czerwcu 2018 r., przeszłam z  Fundacją Onkorejs  -Wybieram Życie przepiękną trasę Dusznica – Gołdap ( trasa liczy ponad 100 km). We wrześniu 2019 r. (ponownie dzięki Fundacji Onkorejs- Wybieram życie) na pokładzie Fryderyka Chopina przepłynęłam trasę Setubal – Malaga. W tym roku przejechałam na rowerze 270 km, szlakiem green velo, z Braniewa do Gołdapi. Dzięki chłoniakowi poznałam fantastycznych ludzi i moje dwie ulubione Fundacje – Onkorejs – Wybieram życie i Fundację Pokonaj Chłoniaka.Jestem tu, bo chcę wspierać i dzielić się moim doświadczeniem z tymi którzy są na początku „chłoniakowej drogi”.

Kasia dba o to , aby w grupie NiePochłonięci panowała dobra i przyjazna atmosfera.

Psycholog i psychoonkolog, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od lat pracuje z pacjentami onkologicznymi i ich bliskimi, aktualnie w Narodowym Centrum Onkologii w Krakowie, gdzie pełni też funkcje Koordynatora Zespołu Psychologów i Przewodniczącego Zespołu ds. Etyki. Naukowo zajmuje się zagadnieniami jakości życia pacjentów onkologicznych oraz wypalenia zawodowego lekarzy.

mgr psycholog, psychoonkolog

moderator grupy NiePochłonięci​

Moderator grupy z zamiłowaniem do podróży. Uwielbia wycieczki rowerowe, które pozwalają mu odkrywać nowe miejsca i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Miłośnik literatury, zawsze znajdzie chwilę na dobrą książkę, która inspiruje i rozwija. W wolnych chwilach rozwija swoje umiejętności jako majsterkowicz. Potrafi znaleźć praktyczne rozwiązanie na każdą sytuację. W domu towarzyszy mu trójka czarnych kotów.

Nazywam się Monika i jeszcze trzy lata temu nie wiedziałam, czym jest chłoniak. Wszystko zmieniło się w 2022 roku, kiedy mój mąż zachorował na chłoniaka DLBCL żołądka. Od tego momentu wspólnie stawialiśmy czoła chorobie – przeżywaliśmy zarówno trudne chwile, jak i te pełne nadziei, świętowaliśmy małe zwycięstwa i uczyliśmy się podnosić po porażkach.
 
Proces leczenia obserwowałam z ogromnym zainteresowaniem i coraz większą fascynacją dla medycyny, leków oraz rozwoju hematologii. Chciałam lepiej zrozumieć, co dzieje się z moim mężem, dlatego zaczęłam zgłębiać wiedzę – czytałam publikacje naukowe, uczestniczyłam w konferencjach i kursach.
 
Dziś swoją wiedzą i doświadczeniem pragnę dzielić się z innymi. Dlatego zaangażowałam się w wolontariat w Fundacji Pokonaj Chłoniaka, by wspierać osoby zmagające się z podobnymi wyzwaniami i dawać im nadzieję.
 
Dodatkowo od wielu lat, w wolnym czasie, pomagam bezdomnym kotom, wierząc w ideę „Nie kupuj – adoptuj”. Uważam, że każda istota zasługuje na szansę, miłość i dom. 

moderator grupy NiePochłonięci

Chcesz zostać wolontariuszem?
NAPISZ: kontakt@chloniak.org

Print Friendly, PDF & Email