fbpx

Działamy dla Was

kto jest kim?

Fundacja powstała na bazie wiedzy Fundatorów i Zespołu Leczenia Chłoniaków. Są jej potrzebni także ludzie, którzy organizują jej pracę, rozwijają i pośredniczą w przykazywaniu ogromu wiedzy merytorycznej, a także wspierają Pacjentów w poza stricte medycznych obszarach!

dyrektor Fundacji

Kiedy późną wiosną 2019 roku dwoje wybitnych hematoonkologów zapytało, co mogą zrobić, żeby podzielić się swoją wiedzą z Pacjentami, którzy chorują na chłoniaka, wiedziałam, że to taki mało znany nowotwór krwi. Od nich dowiedziałam się, że przychodzi często po cichu do tysięcy Polaków rocznie. 

Użyłam najlepszych kompetencji, by rzucić się na nieznane wody. Na początku było to kolejne zawodowe wyzwanie… wyzwanie, który szybko stało się bijącymi sercami wielu ludzi. Kilka spośród tych serc zgasło, ale ich historia walki inspiruje mnie, by działać do końca. Od tego czasu poznałam niezwykle walecznych Pacjentów, którzy bardzo dzielnie zmagają się dzień w dzień z wielkim stresem, trudnym leczeniem, obawami o nawrót choroby. Dziś wspieram naszych Fundatorów w prowadzeniu Fundacji, sama wspierana przez grupę fantastycznych wolontariuszy, którym ze łzą wzruszenia DZIĘKUJĘ! 

Ze światem medycznym jestem związana od 2002 roku, zajmując się głównie budowaniem, a także treningiem relacji. Ukończyłam Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowo psychologię zarządzania, a także jestem certyfikowanym trenerem biznesu

Ukończył Psychologię na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu. W ramach studiów realizował specjalność kliniczną: psychologia zdrowia i choroby oraz psychoterapia zaburzeń psychicznych. Ukończył studia podyplomowe z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS, oraz Studium Interwencji Kryzysowej organizowane przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN (53/2020/sik). Posiada Certyfikat ukończenia szkolenia I stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania. Obecnie kształci się w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej.  

Podczas studiów był założycielem i wiceprzewodniczącym Koła Naukowego Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych „rak-OFF”. 

Od 2019 roku pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu psychoonkologii. Współpracuje ze stowarzyszeniami wspierającymi pacjentów takimi jak: Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię, Stowarzyszenie Afazja, Fundacja Pokonaj Chłoniaka i Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS. 

Interesuje się psychoonkologią, psychologią kliniczną, nalewkami i polską fantastyką.

mgr psycholog, psychoonkolog

moderator grupy NiePochłonięci

Nauczyciel, pedagog, terapeuta, logopeda i pracownik socjalny. Kilka zawodów – jeden człowiek. Lubię dzieci, lubię ludzi, lubię pomagać. W wolnym czasie słucham muzyki, jeżdżę na rowerze, pływam i gram na pianinie.

Karolina niestrudzenie – jako łącznik z lekarzem – czuwa nad jakością merytoryczną dyskusji  w grupie NiePochłonięci-Pokonaj Chłoniaka.

Student kierunku lekarskiego, który przeszedł drogę od pacjenta do studenta, a swoją historią podzielił się z nami tutaj

Medycyną zafascynował się w trakcie pobytów na oddziale onkologii i hematologii dziecięcej. Swoją wiedzą i doświadczeniem chce dzielić się z innymi poprzez zaangażowanie w wolontariat w Fundacji Pokonaj Chłoniaka oraz swój kanał na platformie YouTube pt. Onkologia Kliniczna. Uwielbia aktywny styl życia oraz przyrodę.   

Może dumnie tytułować się pierwszym wolontariuszem Fundacji, który dołączył do zespołu.

wolontariusz

moderator grupy NiePochłonięci

Chłoniaka DLBCL zdiagnozowano u mnie w 2017 r. Miałam wtedy 46 lat i ustabilizowaną sytuację zawodową. Diagnoza zwaliła mnie z nóg. Nie chciałam wierzyć w to, co usłyszałam. Poszukiwałam informacji  w internecie, a właściwie potwierdzenia, że nie jestem chora, że lekarze się pomylili. W trakcie wędrówki po stronach internetowych trafiłam na  wykład profesora Jurczaka, w którym padły słowa: „chłoniaka można wyrwać z korzeniami”.  Uczepiłam się tych słów jak deski ratunkowej. Skoro można, to znaczy, że będę zdrowa. 

Udało się. W kwietniu 2018 r. zakończyłam leczenie, a już w maju wdrapywałam się na Giewont. W czerwcu 2018 r., przeszłam z  Fundacją Onkorejs  -Wybieram Życie przepiękną trasę Dusznica – Gołdap ( trasa liczy ponad 100 km). We wrześniu 2019 r. (ponownie dzięki Fundacji Onkorejs- Wybieram życie) na pokładzie Fryderyka Chopina przepłynęłam trasę Setubal – Malaga. W tym roku przejechałam na rowerze 270 km, szlakiem green velo, z Braniewa do Gołdapi. Dzięki chłoniakowi poznałam fantastycznych ludzi i moje dwie ulubione Fundacje – Onkorejs – Wybieram życie i Fundację Pokonaj Chłoniaka.Jestem tu, bo chcę wspierać i dzielić się moim doświadczeniem z tymi którzy są na początku „chłoniakowej drogi”.

Kasia dba o to , aby w grupie NiePochłonięci panowała dobra i przyjazna atmosfera.

Mieszkam w pięknym mieście Lublinie. Tutaj historia łączy się z nowoczesnością. Przez wiele lat pracowalam jako księgowa, obecnie jestem emerytką. Mam córkę Karolinę, która ze swoim mężem Krzysiem i naszym skarbem wnukiem Marcelem, tworzą fajną Rodzinkę. My z dziadkiem Donatem wiedziemy spokojne emeryckie życie. Uwielbiam czytać i b.dużo czasu poświęcam lekturze książek. Oczywiście dużo czasu spędzamy też z naszym wnukiem, chociaż te chwile są coraz krótsze, bo jest on uczniem już IV klasy SP. i ma coraz więcej obowiązków związanych z nauką. Od 6 lat”przyjaźnię” się z chłoniakiem grudkowym, pięć lat temu skończyłam I turę leczenia , niedługo zaczynam drugą. Mam nadzieję – więcej – jestem pewna, że teraz też z pomocą lekarzy uda mi się przezwyciężyć chorobę.

Ewa to dobry duch grupy NiePochłonięci – Pokonaj Chłoniaka, która dba o ciepłą i pełną zrozumienia atmosferę.

moderator grupy NiePochłonięci​

opiekun konta instagram

Jestem pozytywnie nastawioną 28latka, która stara się zrozumieć życie. Pochodzę z małej miejscowości na Podkarpaciu, kilka lat temu pragnienie doświadczania świata oraz zdobycia wykształcenia doprowadziły mnie do stolicy, gdzie ukończyłam studia i zdobyłam pracę. W między czasie zderzyły się ze sobą dwa kluczowe momenty mojego życia. Wyszłam za mąż i dowiedziałam się, że mam chłoniaka. Los obrócił moje życie do góry nogami, zmieniając dotychczasowe spojrzenie na świat.

Przyjaciele mówią o mnie: odpowiedzialna, rzetelna, profesjonalna, cierpliwa, wyrozumiała, kochająca. Sama ciągle uczę się siebie. Jestem ciekawa zachowań ludzkich, pięknych miejsc oraz nowych przeżyć, które inspirują i motywują. Z jednej
strony kocham naturę, książki i ciszę, z drugiej – ludzi i obcowanie z nimi. Głos serca, wrodzona empatia i pragnienie pomagania doprowadziły mnie do fundacji. Bazując na własnych doświadczeniach wiem, jak ważne jest wsparcie. Dziś patrząc na kobietę w chuście bądź mężczyznę w czapce – nie współczuje im, lecz chylę czoła.

Ewelina opiekuje się kontem instagram  – chcesz pomóc? napisz do nas wiadomość na insta!

Nazywam się Sławek 25lat z VATem 60%. Dumny tata nastoletniej córki, wesoły lubiący się śmiać, z pasjami i marzeniami. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętą informatyką. 

W wolnym czasie lubię czytać, majsterkować w miarę aktywnie spędzać czas np na spełnianiu marzeń idąc w świat snu.  Życzę niepochłoniętym aby nie zostali pochłonięci i cieszyli się nieskazitelnym długim zdrowiem. 

Sławek pilnuje, aby strona www.chloniak.org nie umknęła z oka google 🙂 A historię Sławka znajdziesz tutaj.

zespół serwisu www.chloniak.org

Chcesz zostać wolontariuszem?
NAPISZ: kontakt@chloniak.org

Print Friendly, PDF & Email