fbpx

Dołącz do naszych Przyjaciół

Wpłać dowolną kwotę i wspieraj razem z nami Pacjentów chorujących na chłoniaki, czyli nowotwory krwi.

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

"FUNDACJA POKONAJ CHŁONIAKA"

Wskaż w rocznym zeznaniu podatkowym naszą Fundację, wybierając jako Organizację Pożytku Publicznego numer KRS:

KRS 0000810662

WPŁATY BEZPOŚREDNIE

"FUNDACJA POKONAJ CHŁONIAKA"
ul. Pana Tadeusza 2/ gab.1 | 30-727 Kraków

BANK BNP PARIBAS
52 1600 1462 1880 6351 0000 0001

PRZELEW ONLINE SIEPOMAGA.PL

Rocznie na chłoniaki zapada ponad 10 000 osób, a wiele z nich zmaga się z chorobą latami i potrzebuje naszego wsparcia, wiedzy, zrozumienia.

To razem ogromna rzesza ludzi.
Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie pomóc im przejść przez chorobę, dając wiedzę, wsparcie emocjonalne i miejsce, gdzie mogą na siebie, na nas i na Ciebie liczyć!

“Strach. To pierwsze, co czujesz, rozpoczynając walkę o swoje życie i zdrowie. Tym bardziej jeśli nie wiesz co Cię czeka. Chemioterapia, radioterapia, porzucenie swojego dawnego życia na rzecz choroby. To wszystko przytłacza.”

Wojtek, 23 lata

Żeby minął strach, potrzebne są wiedza i wsparcie. Wtedy jest przestrzeń na podjęcie walki z chorobą. Razem możemy tą przestrzeń tworzyć i realnie pomóc.

Wiedza.

Dla Pacjentów, których wspieramy walka z chorobą jest łatwiejsza, gdy wiedzą, czego się spodziewać. Od tego zaczęliśmy. Przygotowaliśmy ten obszerny serwis informacyjny na bazie wiedzy jednych spośród najlepszych specjalistów w kraju o międzynarodowych doświadczeniu, którzy stworzyli naszą Fundację. Opowiedzieliśmy o wszystkich krokach w walce z chłoniakiem, a dziś strona www.chloniak.org odwiedzana jest miesięcznie przez prawie 10 000 użytkowników. Tak, chcemy, by docierała do wszystkich, którzy potrzebują tej wiedzy – pacjentów, ich rodzin i przyjaciół oraz personelu medycznego. 

Wsparcie.

Tworzymy ogólnopolską społeczność NiePochłoniętych – osób, które zmagają się z chłoniakiem i wzajemnie się wspierają. To grupa cudownych ludzi, którzy codziennie, odważnie pokonując bezradność, podejmują trudną walkę i… mają siebie nawzajem. Zadbaliśmy, aby grupa mogła liczyć na aktywność specjalistów hematoonkologów, psychologa, dietetyków, moderatorów, by była źródłem również rzetelnej wiedzy. Koronawirus chciałby nam pokrzyżować plany, ale nic z tego. Działamy on-line. Dołącza do nas około 40 osób tygodniowo i razem z Tobą możemy sprawić, aby grupa NiePochłonięci – Pokonaj Chłoniaka działała jeszcze prężniej, służąc każdemu, kto potrzebuje wsparcia. 

Daj wsparcie pacjentom z nowotworami krwi!

Ale to nie wszystko. Idziemy krok dalej. Ponieważ naszym celem jest być blisko wszystkich, którzy potrzebują sił i wiedzy, by wygrać z chłoniakiem, dlatego rozpoczynamy budowanie małych, lokalnych grup. Chcemy być obecni przy każdym ośrodku hematoonkologicznym w Polsce. Już teraz, dzięki możliwościom internetu, zaczynamy działać. Zaczynamy również tworzyć interwencyjną pomoc psychologiczną dla Pacjentów, co w dobie epidemii jest szczególnie potrzebne!

Czy wiesz, że to również dzięki Twojemu wsparciu jest możliwe? Dzięki Twojej wpłacie możemy profesjonalnie działać i wspierać Pacjentów walczących z chłoniakami, którzy wraz z pojawieniem się Fundacji zyskali miejsce, w którym mogą liczyć na innych i siebie nawzajem.

“Miałam 29 lat, męża, 9 miesięczne dziecko i pełno planów na przyszłość. Podejrzewając, że są to zwykłe tłuszczaki, zrobiłam USG które wykazało powiększone węzły chłonne. Rozpoczęła się diagnostyka. Szukano różnych chorób, ale biopsja przyniosła konkretne wiadomości. Chłoniak grudkowy. (...) Przyszedł ból, niepewność, strach.”

Anna, 29 lat

Od czego się zaczęło?

Fundatorami Fundacji są prof. dr hab. n.med. Wojciech Jurczak oraz dr hab.n.med Monika Długosz-Danecka prof. NIO-PIB, którzy całe swoje życie poświęcili Pacjentom z chłoniakami i są współautorami badań wprowadzających innowacyjne leczenie. 

Dziś wspierani przez grono współpracujących z Fundacją specjalistów, mają możliwość prowadzenia tej bardzo wartościowej i mamy nadzieję coraz szerszej działalności dla Pacjentów z chłoniakami. Rozumiemy trudności związane z leczeniem! I dlatego powołaliśmy Fundację, dlatego powstała Społeczność NiePochłonięci.

“Ciepli, mili ludzie, którzy służą chęcią pomocy... dają nadzieję i wsparcie... a tego w obliczu choroby najbardziej potrzeba, żeby zmusić do działania, żeby można było spojrzeć w przyszłość ... dziękujemy!”

Anna, 29 lat

Po co to robimy?

“W kwietniu rozpoczęło się leczenie. Pierwsza chemia i reakcja alergiczna na Rytuksymab. Zapamiętałam wtedy słowa lekarza widzącego moją panikę - „Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale dasz radę!” i te słowa towarzyszyły mi już do końca.(...)”

Anna, 29 lat

„Dasz radę!” Dzięki Tobie będziemy mogli dotrzeć z tym przesłaniem do Pacjentów, razem dawać nadzieję i realnie wspierać chorujących na chłoniaki i ich Rodziny. W tym wszystkim jest jednak coś więcej.

Leczenie chłoniaków jest w Polsce refundowane, ale koszty dodatkowe związane z leczeniem nie są małe, dlatego chcemy, aby działalność Fundacji była dla Pacjentów w pełni bezpłatna. Równa dla każdego. Nasze działania to wielkie serce i zaangażowanie Fundatorów, specjalistów i wolontariuszy, a także powstającego grona Mecenasów Fundacji.  Aby rozwijać się dalej, potrzebujemy także zasobów finansowych na utrzymanie strony, prowadzenie grupy, organizację Społeczności i spotkań dla Pacjentów. Dlatego prosimy właśnie Ciebie o pomoc w pokryciu niezbędnych kosztów związanych ze wspieraniem naszych Pacjentów. 

Komu pomagasz?

Pacjenci, którzy gromadzą się wokół Fundacji codziennie stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest chłoniak. Ich historie są pełne inspiracji, ale także strachu i obaw. Swoją historią podzielła się z Tobą m.in. Pani Kasia, która tocząc walkę z chłoniakiem, musiała jednocześnie wygrać z koronwirusem. Ela, Sławek, Ewa, Anna, Iza, Wojtek, Dominika, Joanna… także opowiadają o tym, jak walczą z chorobą. Ich historie możesz przeczytać tutaj.

Co możesz zrobić Ty, aby im pomóc? Zapraszamy Cię do grona Przyjaciół, którzy pomagają pacjentom odważnie pokonywać przeciwności w walce z chłoniakiem. Przekaż dowolną kwotę na prowadzenie regularnych grup wsparcia i pomoc interwencyjną dla NiePochłoniętych i daj naszym pacjentom siłę do walki z chorobą!

W imieniu Pacjentów, Społeczności NiePochłoniętych i Fundatorów,serdecznie Wam dziękuję!

Alicja Prochoń
dyrektor Fundacji Pokonaj Chłoniaka

Jak pomóc? Możesz wpłacić płatnością on-line na nasze konto na siepomaga.pl lub bezpośrednio na konto Fundacji i w ten sposób stać się częścią naszej ważnej działalności - już teraz z całego serca dziękujemy!

WPŁATY BEZPOŚREDNIE

"FUNDACJA POKONAJ CHŁONIAKA"
ul. Rejtana 2 | 30-510 Kraków

BANK BNP PARIBAS
52 1600 1462 1880 6351 0000 0001

PRZELEW ONLINE SIEPOMAGA.PL

WOLONTARIAT

Każde chętne ręce i serce nie zostaną bezrobotne! Poszukujemy Chorych, którzy mogą służyć swoim doświadczeniem Osobom z niedawno zdiagnozowanym chłoniakiem oraz wszystkich dobrego serca, którzy chcą pomagać Fundacji w realizacji jej celów!

Chcesz zostać wolontariuszem?
Napisz: kontakt@chloniak.org

Dziękujemy, tym którzy wspierają!

Print Friendly, PDF & Email