fbpx

KONFERENCJA ILCM KRAKÓW 2023

W dniach 20-21 października w Krakowie odbyła się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji ILCM, której Fundacja miała zaszczyt patronować.

Wydarzenie poświęcone chłoniakom zostało zogranizowane przez ośrodki: krakowski, poznański i warszawski, a w skład komitetu naukowego wchodzili: prof. Monika Długosz-Danecka, prof. Wojciech Jurczak, prof. Lidia Gil oraz prof. Iwona Hus. Wśród licznych, wybitnych prelegentów znaleźli się również wykładowcy zagraniczni: Prof. Paolo Ghia z UniSR Università Vita-Salute San Raffaele , Prof. Grzegorz (Greg) S. Nowakowski z Mayo Clinic Comprehensive Cancer Center Rochester oraz Prof. Michael Wang z MD Anderson Cancer Center.

Konferencja poruszyła bardzo aktualne tematy związane ze zmianą standardów leczenia chłoniaków w Polsce i dynamiki aktualnych schematów związanych z pojawianiem się nowych metod leczenia, a także dostępu do nich w ramach refundacji. Podejmowane tematy odpowiadały na kluczowe pytania dotyczące leczenia tu i teraz, a także omawiały perspektywę przyszłości i spotkały się z dużym uznaniem wśród Uczestników.

Była to pierwsza edycja konferencji ILCM – już czekamy na kolejne!

Print Friendly, PDF & Email