fbpx

Zaktualizowana lista badań klinicznych.

Wraz z aktualizacją listy badań klinicznych prowadzonych przez Zespół Leczenia Chłoniaków przekazujemy Pacjentom numer dedykowanej infolinii dotyczącej badań klinicznych w chłoniakach.

Sytuacja refundacyjna terapii chłoniaków w ostatnim czasie bardzo się poprawiła, co oznacza, że udostępniono Polakom wiele nowoczesnych metod leczenia. Nie są to jednak wszystkie możliwości. Leczenie częścią najnowszych opcji terapeutycznych nieodpłatnie możliwe jest wciąż tylko w ramach badań klinicznych, dlatego warto sprawdzać, czy istnieje opcja na poszerzenie leczenia Twojego chłoniaka. 
 

Jak to zrobić?

 𝐀. Porozmawiaj z lekarzem. Być może już się upewnił, że w Twojej chorobie korzystasz już ze wszystkich możliwych opcji terapeutycznych dostępnych w Polsce.
 
𝐁. Poszukaj w internecie i zwróć się bezpośrednio do ośrodka badań klinicznych, który sprawdzi, czy może zaproponować Ci poszerzenie standardu leczenia. Na stronie https://chloniak.org/badania-kliniczne-chloniakow/ publikujemy aktualne badania prowadzone przez Lekarzy z Zespołu Leczenia Chłoniaków, który prowadzi bardzo wiele badań, ale to nie jedyne badania w Polsce.
 
𝐂. Istnieją rejestry, jak www.zbadajraka.pl, które po zapoznaniu się z historią Twojej choroby proponują, gdzie możesz rozpocząć badania kliniczne.
 
Badania kliniczne w obszarze hematoonkologii oraz onkologii to w Polsce najlepsza opcja dostępu do nierefundowanych metod leczenia i nigdy nie zawierają placebo, co oznacza, że otrzymujesz zawsze leczenie równie dobre lub potencjalnie lepsze niż w ramach refundacji.
Print Friendly, PDF & Email