fbpx

iwCLL 2019

W dniach 22-23 września 2019 w Edynburgu odbył się International Workshop on CLL, w czasie którego lekarze z całego świata spotkali się, by prezentować i omawiać najnowsze trendy w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej.

Spotkanie odbywa się co dwa lata, a w bogatym programie wydarzenia znajdował się czas zarówno na sesje wykładowe, jak i czas do dyskusji oraz bezpośredniej wymiany doświadczeń lekarzy i naukowców. W spotkaniu wzięli również udział lekarze z Polski, a z Zespołu Leczenia Chłoniaków obecni byli prof. Wojciech Jurczak, który prezentował wyniki wieloośrodkowego badania ASCEND oraz dr hab. n.med. Monika Długosz-Danecka. 
Jednak bezapelacyjnie najważniejszym Polskim akcentem był Pan Profesor Tadeusz Robak, twórca Polskiej szkoły leczenia przewlekłej białaczki limfatycznej, jeden z niewielu autorytetów uznanych na całym świecie. Dzięki jego staraniom, wspieranym przez prof. Iwonę Hus (obecną Pani Prezez PTHiT) kolejna konferencja iwCLL2021 odbędzie się w Polsce – to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich lekarzy zajmujących się CLL.
 
prof. Tadeusz Robak
prof. Iwona Hus

Możesz czytać więcej...

Print Friendly, PDF & Email