Najczęściej badania prowadzą międzynarodowe koncerny farmakologiczne. Dziś chcemy Wam pokazać unikalny przykład Ryvu, polskiej firmy prowadzącej badania w USA. Aby mogło do tego dojść nie wystarczy być zaangażowanym i mieć dobry pomysł, konieczne jest pełne zaangażowanie i bardzo dobry pomysł.
Ryvu Therapeutics to polska firma biotechnologiczna z siedzibą w Krakowie, która od wielu lat prowadzi badania naukowe mające na celu opracowanie nowych terapii przeciwnowotworowych w schorzeniach takich jak: ostra białaczka szpikowa (AML), zespoły mielodysplastyczne wysokiego ryzyka (HR-MDS), MDS niskiego ryzyka, zwłóknienie szpiku kostnego – mielofibroza i chłoniak rozlany z dużych komórek B (DLBCL).
Każdego dnia ponad 300 wysoko wykwalifikowanych naukowców i specjalistów pracujących w Ryvu rozpoczyna swój dzień z misją nieustannego poszerzania granic nauki, aby w przyszłości móc wpłynąć na poprawę jakości życia pacjentów borykających się z chorobami nowotworowymi.
Walka z nowotworem to ogromne wyzwanie, nie tylko dla samych pacjentów, ale także dla ich rodzin i lekarzy. Chemioterapia – to pierwsza myśl pacjentów chorujących na raka. Metoda ta, choć często skuteczna, obarczona jest skutkami ubocznymi i nie gwarantuje wyleczenia. Ryvu stawia sobie za cel poszukiwanie nowych, bezpieczniejszych, skuteczniejszych i bardziej precyzyjnych metod leczenia, opierając swoje badania głównie na tzw. terapii celowanej. Terapia tego rodzaju ma na celu zwalczanie komórek nowotworowych bez jednoczesnego niszczenia zdrowych tkanek. Projekty badawcze Ryvu realizowane są we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi i firmami farmaceutycznymi, aby przyspieszyć rozwój tych terapii.
Należy pamiętać, że choć badania prowadzone przez Ryvu Therapeutics są obiecujące, znajdują się one w różnych fazach testów klinicznych. Oznacza to, że leki nie są jeszcze dostępne dla wszystkich i nie ma pewności, że staną się w pełni skutecznymi metodami leczenia w przyszłości. Jednak udział w badaniach klinicznych może być nową opcją terapeutyczną dla niektórych pacjentów. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo pacjenta, decyzja taka powinna być zawsze poprzedzona szczegółową konsultacją lekarską.
Aktualnie, badania kliniczne prowadzone przez Ryvu realizowane są w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech a także w USA i Kanadzie. Dzięki codziennej współpracy pacjentów, lekarzy i naukowców, Ryvu krok po kroku wyznacza ścieżkę rozwoju przełomowych terapii onkologicznych.
Więcej informacji na temat postępów naukowych Ryvu Therapeutics i aktualnych badań klinicznych: www.ryvu.com