fbpx

HOPE LA

W dniach 4-5 października 2019 roku w Argentynie odbyło się spotkanie Past EHA (HOPE) Latin Ameryka (LA), którego celem w ramach partnerstwa Europejskiego Stowarzyszenia Hematologicznego (EHA) i Argentyńskiego Stowarzyszenia Hematologicznego (SAH) było przekazanie kluczowych treści omawianych i podsumowanych w trakcie tegorocznego kongresu EHA w Amsterdamie.

W ciągu dwóch dni wypełnionych prezentacjami i dyskusjami zostały zaprezentowanie nie tylko europejskie obserwacje w zakresie leczenia schorzeń hematologicznych, ale także wykłady lekarzy z Ameryki Łacińskiej. 

EHA reprezentowani prelegenci z Grecji, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch, a także Polski w osobie profa. Wojciecha Jurczaka, który omawiał możliwości terapeutyczne w przypadku agresywnego chłoniaka grudkowego.

Nowe schematy w leczeniu chorób, wypracowane na bazie innowacyjnych rozwiązań to nadzieja każdej dziedziny medycyny, ale u podstaw tych możliwości leży właśnie międzynarodowa współpraca i wymiana doświadczeń, dlatego tożsame spotkania podsumowujące konkgres EHA odbyły się również na innych kontynentach.

 

Możesz czytać więcej...

Print Friendly, PDF & Email