W miniony weekend Kraków stał się po raz kolejny miejscem, w którym lekarze z całego świata koncentrowali się m.in. na metodach leczenia chłoniaków w ramach VIII międzynarodowej konferencji pt.: "Szpiczak i Chłoniak w 2019 roku".
Konferencja zgromadziła niemal 100 specjalistów z Polski i zagranicy, którzy wymieniali się doświadczeniami w zakresie leczenia szpiczaka oraz chłoniaków. Organizatorami tego wydarzenia naukowego byli dr hab. Artur Jurczyszyn prof. UJ oraz prof. dr.hab. Wojciech Jurczak, który jest również twórcą Zespołu Leczenia Chłoniaków.
Ostatnie lata to silny rozwój nowoczesnych metod terapii nowotworów układu limfatycznego, które pozwalają nie tylko na coraz efektywniejsze leczenie, ale także stwarzające możliwości prowadzenia go w lepszym komforcie dla pacjenta. Stosowanie nowych metod wymaga wymiany doświadczeń, która jednocześnie stymuluje do poszukiwania nowych rozwiązań. W zakresie chłoniaków swoimi doświadczeniami oraz obserwacjami dzielili się światowej klasy eksperci z Niemiec: prof Christian Buske z Institute of Experimental Cancer Research oraz prof. Georg Hess z Universitätsmedizin Mainz, a także prof. Piere Luigi Zinzani z Uniwersytetu w Bolonii z Włoch. Poruszali oni znaczącą rolę nowych leków w zmianie sposobów leczenia chłoniaków, które już nie tylko są uzupełnieniem, czy pozwalają na rozwinięcie schematu leczenia, ale wręcz stawiają pytanie, czy jesteśmy gotowi zaprzestać stosowania „starych” metod leczenia.
Wydarzenie dało możliwość skupienia się na wiedzy ekspertów, ale także, przez szereg aktywności okołowykładowych, pozostawiło wiele przestrzeni do swobodnej i twórczej wymiany myśli i dyskusji.
VIII Międzynarodowa Konferencja została objęta patronatami Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, Kardynała Stanisława Dziwisza, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka, Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego oraz Prezesa Naczelnej rady Lekarskiej prof. Andrzeja Matyi, a także przy udziale Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa, MIASTA KRAKÓW oraz firm farmaceutycznych: Janssen-Cilag, Roche, GSK, Gilead, Serviere, Sandoz, Celgene, Amgen, Vipharm, Takeda, Biokom oraz Sanofi Genzyme.

Możesz czytać więcej...
2 wydanie poradnika o DLBCL!
Kwiecień przyniósł kolejną publikację – tym razem 2 wydania (zaktualizowanego)...
Czytaj całośćPORADNIK O CHŁONIAKACH SKÓRY
Kwiecień przyniósł publikację naszego najnowszego poradnika- tym razem o pierwotnych...
Czytaj całośćAkcja Nie jesteś sam w Radiu Kraków!
Prof. Wojciech Jurczak na zaproszenie Radia Kraków i redaktor Katarzyny...
Czytaj całośćLutowa aktualizacja badań klinicznych!
Zaktualizowana lista badań klinicznych jest już na naszej stronie, a...
Czytaj całośćDZIĘKI 1,5% POMAGAJ RAZEM Z NAMI!
Od 2019 roku wspieramy Pacjentów, uzbrajając ich w wiedzę oraz...
Czytaj całośćAkcja NIE JESTEŚ SAM!
Nowoczesne możliwości leczenia nowotworów krwi dają większe szanse na wyleczenie...
Czytaj całośćŻyczenia świąteczne!
Drodzy Pacjenci i Przyjaciele Fundacji! Niech ciepło Gwiazdy Betlejemskiej ogrzeje...
Czytaj całośćRyvu Therapeutics: W poszukiwaniu nowoczesnych terapii onkologicznych
Za każdą innowacyjną terapią, która zwiększa szanse chorych na uzyskanie...
Czytaj całośćAKTUALNA LISTA BADAŃ KLINICZNYCH
Zaktualizowana lista badań klinicznych jest już na naszej stronie, a...
Czytaj całość