fbpx

Uwierzcie, wiara w to, że będzie dobrze, czyni cuda!

Moja choroba zaczęła się w 2014 r. dziwnymi dolegliwościami, bardzo puchła mi noga, podejrzewano zakrzepicę. Znalazłam się w szpitalu, gdzie po serii badań stwierdzono wysoką leukocytozę z przewagą limfocytów oraz powiększoną wątrobę. Dostałam skierowanie do hematologa.

 

Na diagnozę czekałam 7 miesięcy, by ostatecznie usłyszeć, że choruję na chłoniaka grudkowego. W zabieganym systemie zdrowia trudno było mi uzyskać konkretne, rzetelne informacje, ale znaleźli się ludzie, którzy żyjąc z nowotworem, pomogli mi nie tylko odnaleźć wiedzę, ale także odnaleźć się w chorobie. Byłam w codziennym kontakcie z uczestnikami forum Dum Spiro Spero. Z niektórymi utrzymuję kontakt do dzisiaj. Chciałabym szczególne podziękowania za pomoc w tych trudnych chwilach przekazać Miśkowi, Justynie, Marzenie, Marko, Danicie i całej rzeszy chorych na nowotwory krwi, którzy zawsze byli, po prostu byli.

Oczywiście bałam się chemioterapii, może bardziej tego, co będzie po, ale jednocześnie, spodziewając się różnych dolegliwości, jakoś przestawiłam się i o dziwo uważam, że leczenie przeszłam bez większych tragedii. Potrafiłam śmiać się z różnych stanów, naprawdę to pomaga… Uwierzcie, wiara w to, że będzie dobrze czyni cuda. Pozdrawiam wszystkich życząc zdrówka, a leczącym się nadziei i wiary w zwalczeniu choróbska. Przyjęłam 6 cykli chemii, po nich dostałam skierowanie na badanie PET, które nie wykazało żadnych zmian typowych dla procesu rozrostowego. 

Tak było do dzisiaj i możliwe że sama będę miała powtórkę z rozrywki, bo wyniki na to wskazują, ale pożyjemy zobaczymy. Dziś jestem już również w grupie NiePochłonięci Fundacji Pokonaj Chłoniaka, bo wiem, że ważni są ludzie, a choroba jest tylko częścią życia i z jednej strony trzeba szukać wszelkiego wsparcia, ale właśnie po to, aby nie koncentrować wszystkich sił na chorobie. Wręcz przeciwnie!

Ewa

Możesz wspierać Pacjentów, takich jak Ewa, pomagając nam działać!

Zapraszamy Cię do grona Przyjaciół którzy pomagają Pacjentom odważnie pokonywać przeciwności w walce z chłoniakiem. Przekaż dowolną kwotę na wsparcie grupy NiePochłoniętych i daj naszym pacjentom siłę do walki z chorobą!

Wesprzyj nas!

i stań się częścią tej ważnej działalności - już teraz z całego serca dziękujemy!

POZNAJ WIĘCEJ HISTORII...

Dziękujemy wszystkim Pacjentom, którzy dzielą się swoją historią z innymi. To bardzo cenny dar! Jeśli czujesz, że masz siłę podzielić się Twoją - napisz: kontakt@chloniak.e-kei.pl

Print Friendly, PDF & Email