fbpx

Nasza historia zaczęła się niewinnie. Wrzesień 2018, a u męża ciągnie się od wielu miesięcy zapalenie zatok, wiecznie usta obsypane “zimnem” , dochodzi ogólne zmęczenie i poty nocne. Listopad 2018-zapalenie płuc - lekarz rodzinny pakuje 3 antybiotyki, na chwilę ulga…

Ale tylko na chwilę, bo w grudniu kolejne zapalenie płuc, w styczniu umawiam męża do pulmonologa, ponieważ objawy “zapalenia płuc” nie przechodzą - ekspresowa wizyta na oddziale, masa badań, wycięcie węzła chłonnego do histpatu.Oczekiwanie na wynik było 14dniowym życiem w zawieszeniu.

Nasza diagnoza- chłoniak Hodgkina…ale jak to? Przecież mój mąż jest młody, mamy małe dzieci, mąż nigdy nie zapalił nawet pół papierosa, zdrowy tryb życia…i kluczowe dlaczego MY?!?!?Ciężko jest przyjąć taką wiadomość mając wspaniałe małżeństwo i masę planów na życie.

I wtedy pojawia się Ona, cała na biało:) nasza Pani Doktor – dr hab. n. med. Prof. NIO-PIB Monika Długosz-Danecka z uśmiechem od ucha do ucha, rzeczowa, stanowcza i pełna empatii, wytłumaczyła jakim schematem będzie leczony mąż.

Na pierwszej wizycie Pani Profesor powiedziała coś co zapamiętam do końca życia “To Pani jest najważniejsza w tej sytuacji” – moja pierwsza myśl: ale jak to? przecież to mąż jest chory!

Po czasie zrozumiałam, że w szpitalu mąż był w najlepszych rękach, a w domu musi mieć silną żonę, która uniesie dojazdy do kliniki, dom, obowiązki, dzieci .Za namową rodziny poszłam na wizytę do psychoonkologa i uważam, że było to dla mnie kluczowe i bardzo ważne! Nikt z nas nie jest przygotowany na radzenie sobie w życiu z taką sytuacją, stresem, emocjami. Wystarczyły mi dwie wizyty, żeby całe leczenie twardo stąpać po ziemi, radzić sobie z emocjami.

Mąż całe leczenie znosił bardzo dzielnie, jestem z niego dumna! Od samego początku wierzył i mówił, że wyzdrowieje, bo ma dla kogo żyć i mnóstwo planów na przyszłość i tak po 9 miesiącach badanie PET wyszło czyste, uzyskaliśmy całkowitą remisję. Płakaliśmy ze szczęścia jak dzieci. Mija ponad rok w remisji, nasze życie się przewartościowało, cieszymy się każdą wspólnie spędzoną chwilą i doceniamy szansę, którą dał nam los.

żona Kamila

Razem z nami wspieraj Pacjentów walczących z chłoniakami!

Wpłać dowolną kwotę i stań się częścią tej ważnej działalności - już teraz z całego serca dziękujemy!

POZNAJ WIĘCEJ HISTORII...

Dziękujemy wszystkim Pacjentom, którzy dzielą się swoją historią z innymi. To bardzo cenny dar! Jeśli czujesz, że masz siłę podzielić się Twoją - napisz: kontakt@chloniak.e-kei.pl

Print Friendly, PDF & Email