fbpx

W 2011 roku mając 25 lat i nie sądziłam, że będę zmuszona zmierzyć się z przeciwnikiem, którym okazał się być chłoniak Hodgkina.

Przed rozpoznaniem leczono mnie z powodu astmy, ale przewlekły kaszel, duszności i finalnie powiększone węzły chłonne doprowadziły do postawienia trafnej diagnozy. Początkowe niedowierzanie i strach przerodziły się w akceptację i wolę walki o siebie. Nie był to łatwy czas, a jego trudy zniosłam tylko dzięki wsparciu moich najbliższych. 

Mimo wielu skutków ubocznych i kompletnego wycieńczenia organizmu, chemioterapia i dopełniająca ją radioterapia stały się zadaniami do wykonania.

Dwa lata po zakończeniu leczenia i utrzymywaniu całkowitej remisji choroby urodziłam córkę. Nieprzypadkowo, bo 8 marca, w Dniu Kobiet! Choroba przewartościowała moje życie. Paradoksalnie, stała się motorem napędowym do działania i zmian. Dziś cieszę się każdą chwilą.

Monika

Razem z nami wspieraj Pacjentów walczących z chłoniakami!

Wpłać dowolną kwotę i stań się częścią tej ważnej działalności - już teraz z całego serca dziękujemy!

POZNAJ WIĘCEJ HISTORII...

Dziękujemy wszystkim Pacjentom, którzy dzielą się swoją historią z innymi. To bardzo cenny dar! Jeśli czujesz, że masz siłę podzielić się Twoją - napisz: kontakt@chloniak.e-kei.pl

Print Friendly, PDF & Email